Úvodní strana » Průvodcovské služby » Výlety do okolí

Výlety do okolí

Osmimístnými klimatizovanými mikrobusy s videem Vás odvezeme do blízkého i širšího okolí Kutné Hory. Na přání je také možné zajistit autobus.

Zámek Kačina

Zámek Kačina je jednou z nejvýznamnějších empírových památek, která upoutá již svým půdorysem ve tvaru luku. V zámku dnes sídlí Národní zemědělské muzeum s nabídkou rozličných expozic - dějiny rodu Chotků, zámecká knihovna, obrazárna, divadlo, lékárna, skleníky, zahrada léčivých bylin, naučná stezka parkem. Možnost objednat kostýmované prohlídky. V areálu zámku se nachází zámecká kavárna. V Chotkovském salonku lze pořádat oslavy, školení nebo hostiny. V rozlehlém zámeckém parku je možné zorganizovat pikniky, hrát společenské hry.

Zámek Žleby

Romantický zámek Žleby, který původně býval středověkým hradem, můžete znát z různých filmů a především pohádek. Kromě prohlídek zámeckých interiérů je zde možno shlédnout sbírku zbraní, historický divadelní sál z 19. století, zámeckou kuchyni, či podzemní labyrint. K zámku je přilehlý krásný park, kterým protéká řeka Doubrava. Zámek Žleby pořádá tematicky laděné prohlídky – například Oživená zámecká kuchyně nebo Hradozámecká noc. V blízkosti zámku se nachází známá obora s bílými jeleny.

Zámek ve Zruči nad Sázavou

Nově zrekonstruovaný zámek kromě klasických prohlídkových okruhů nabízí mnoho dalších, v jeho areálu se nachází Království panenek, kde můžete najít panenky i z dalekých zemí jako je Japonsko, muzeum ševcovského a obuvnického řemesla „Od verpánku k Baťovi“. Součástí rozlehlého zámeckého parku jsou naučná stezka rytíře Miloty z Kolowrat, zbytky opevnění středověkého hradu, altánek, Čínský pavilon a rybníček.

Tvrz Malešov

Středověká tvrz z počátku 14. století je přístupná veřejnosti pouze během tradičních akcí, jako je např. „Dobývání tvrze“. Na přání je možné zajistit komentovanou prohlídku téměř kdykoliv v průběhu roku.

Hrad Sion

Zřícenina gotického hradu, na kterém sídlil poslední husitský hejtman Jan Roháč z Dubé, se nachází na turisticky velmi atraktivním místě. S průvodcem se můžete vydat po jedné ze značených turistických tras a dozvědět se o husitských válkách na Kutnohorsku.

Sklářská huť v Tasicích

Sklárna existující již od roku 1796 patří mezi nejstarší sklářské hutě ve Střední Evropě. Jedná se o velmi cennou technickou památku. Nachází se 10km od města Ledeč nad Sázavou. V současné době sklářské výrobky nevyrábí, funguje jako sklářský skanzen a lze si zde zakoupit výrobky od českých výtvarníků a skláren.

Pivovar a pivovarská restaurace Kácov

Malý pivovar Hubertus v Kácově, jehož historie se píše již od 15. století, patří k nejstarším pivovarům u nás. Stabilním sortimentem je pět až osm druhů piva, a příležitostně se zde vyrábí také piva speciální. Pivovar nabízí exkurze spojené s ochutnávkou piva. Pivovarská restaurace Šalanda Vám nabízí zážitek nejen pivní, ale také gurmánský – typicky českou a minutkovou kuchyni. V restauraci jsou také pořádány vepřové nebo zvěřinové hody.

Rozhledna Havířská bouda na Kaňku

Nedávno otevřená rozhledna nabízí jedinečný pohled na panorama města Kutná Hora a okolní přírodu. Je vysoká 30 metrů a stojí na vrchu Kaňk, který je národní přírodní památkou. V areálu rozhledny najdete také restauraci Na Rozhledně a ubytování. K dispozici je bezbariérový výtah.

Kulinářské zážitky – zámecký boutique hotel Chateau Kotěra v Ratboři a lovecký hotel Hubertus ve Zbraslavicích

Restaurace Chateau Kotěra v Ratboři Vám nabízí středomořskou a francouzskou kuchyni, ryby a mořské plody, spolu s nabídkou výborných kvalitních vín - to nejvhodnější Vám mohou ke každému jídlu doporučit. Nabízí také degustační menu a dárkové certifikáty. Firmy si mohou vybrat z velkého množství aktivit, k dispozici je mimo jiné tenisový kurt, hřiště na pétanque a venkovní bazén – v anglickém parku se můžete věnovat právě sportu, odpočinku, taktéž teambuildingovým aktivitám.

Lovecký hotel Hubertus ve Zbraslavicích je nově zrekonstruovaný rodinný hotel s kapacitou devíti pokojů. Součásti hotelu je také posilovna a salonek, který je možno si objednat pro různé oslavy, večírky a školení.  V restauraci lze ochutnat rozličné pokrmy zejména ze zvěřiny, tradiční české kuchyně nebo ryby.

Výlety lodí po Labi

Plavba po Labi je krásným zážitkem. Můžete vyrazit například z Poděbrad s výletní lodí Král Jiří, která nabízí okružní i jednosměrné plavby nebo plavby na objednávku. Na palubě lze využívat služeb restaurace.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem

Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem je známý především chovem kladrubských běloušů, nejstaršího českého plemene, které bylo vyhlášeno českou kulturní památkou v roce 1995. Kromě tohoto plemene je zde možno vidět také menší stádo českých teplokrevníků i další plemena. Historie tohoto hřebčína sahá až do 15. století.

Skanzen Přerov nad Labem

Navštivte čtvrtý největší skanzen v Evropě, ve kterém se nachází 33 objektů lidové architektury - roubené chalupy, zvonička, brány, stodoly, špýchary, studny ad. Ukázky lidových krojů a běžného vesnického života.

Rybník Katlov

Majitelem rybníku Katlov je Jakub Vágner, známý český sportovní rybář. Rybník se nachází v blízkosti obce Červené Janovice, pouhých 14km od Kutné Hory. Areál nabízí rozličné služby, a proto není překážkou, pokud nevlastníte vlastní rybářské náčiní – vše potřebné si můžete zapůjčit přímo na místě. Je zde možnost občerstvení, jídlo je možno dovézt například z restaurace Hotelu Hubert ve Zbraslavicích. K dispozici jsou služby rybářských průvodců, možnost zapůjčení lodi, fotografa a kameramana. Můžete si přivézt vlastní gril, anebo si ho opět zapůjčit přímo v areálu.

Sdílejte na sociálních sítích