Školní výlety

Na rok 2017 jsme pro školy připravili odborný, ale zábavný výklad historie, který na Vaše přání přizpůsobíme probíranému učivu.

Můžete navštívit královskou mincovnu nebo si vybrat z několika tematických prohlídek města. Náš průvodce Vás provede po stříbrných cestičkách, které vyšlapala bohatá česká historie. 

 

VLAŠSKÝ DVŮR

Vlašský dvůr nabízí dva prohlídkové okruhy – Královskou mincovnu a Královský palác za cenu 45 Kč za žáka, ke každé skupině 2 učitelé zdarma. Součástí prohlídky je ukázka ražby pražských grošů pregéřem v dobovém kostýmu zdarma a krátký animovaný naučný film o zpracování stříbra a výrobě mincí. Objednejte minci jako suvenýr pro každého žáka nebo jako odměnu pro ty nejhodnější - ručně ražené groše za pouhých 15 Kč.

Jako novinku pro letošní rok nabízíme zážitkovou prohlídku s duchem pregéře, který byl neprávem obviněn z krádeže stříbrných mincí a stále hledá ztracený poklad.

Na závěr prohlídky otestujeme pozornost žáků krátkým kvízem. Žák, který bude mít kvíz jako první a správně, obdrží malý dárek.

Děti si u nás mohou vyzkoušet roli průvodce v češtině nebo v angličtině na vlastní kůži. Připravte jim hodinu, na kterou nezapomenou!

 

ZA STŘÍBRNÝM GROŠEM

Kostýmovaný průvodce Vás zavede do chrámu sv. Barbory, na Vlašský dvůr a do Muzea Odhalení tajemné tváře Kutné Hory. V královské mincovně se seznámíte s výrobou mincí a na vlastní oči uvidíte pana pregéře při ražbě pražského groše. Každý žák dostane groš jako upomínku na Kutnou Horu. Muzeum Odhalení tajemné tváře odhaluje středověké zločiny v Kutné Hoře a jejich tresty.

Cena: 190 Kč/os             Časová náročnost: 3 hod

 

TO NEJLEPŠÍ PRO ŠKOLY

Dačického dům, Vlašský dvůr, Muzeum kutnohorských pověstí, duchů a strašidel, historické jádro města
Speciální prohlídka pro školní skupiny, která trvá 3 hodiny. Poznejte historii Kutné Hory zábavnou formou. V Dačického domě na vás čeká interaktivní expozice zaměřená na památky UNESCO, ve Vlašském dvoře zjistíte jak to bylo s pregéřem Silvestrem a na závěr vám zahrajeme jednu z kutnohorských pověstí v novém Muzeum kutnohorských pověstí, duchů a strašidel.

Cena: 125 Kč/os

 

KUTNÁ HORA – EKONOMICKÉ CENTRUM STÁTU

Prohlídka zahrnuje návštěvu Vlašského dvora a procházku historickým centrem s kostýmovaným průvodcem.

Cena: 90 Kč/os                                Časová náročnost: 2 hod

 

POVĚSTI STŘÍBRNÉHO MĚSTA

Komentovaná prohlídka města zaměřená na kutnohorské pověsti a legendy. S kostýmovaným průvodcem se podíváte do „české centrální banky středověku“ a Muzea Kutnohorských pověstí, duchů a strašidel

Cena: 190 Kč/os                                Časová náročnost: 3 hod

 

HODINA DĚJEPISU, KTERÁ NÁS BAVÍ

Zvolte si prohlídku města dle tématu: 

  • Husitství: bez vstupů do objektů, 1 hod, 50 Kč/os
  • Jagellonci: vstup do Vlašského dvora, 1,5 hod, 80 Kč/os
  • Národní obrození: bez vstupů do objektů, 1,5 hod, 50 Kč/os
  • Dějiny Kutné Hory od pravěku po současnost: bez vstupů do objektů, 1 hod, 50 Kč/os 
  • Sv. Václav: kaple sv. Václava ve Vlašském dvoře, 1 hod, 50 Kč/os
  • Slavné osobnosti Kutné Hory: bez vstupů do objektů, 1,5 hod, 50 Kč/os

 

Uvedené ceny prohlídek jsou platné pro skupiny nad 20 osob. V případě nižšího počtu žáků bude cena kalkulována individuálně. Dva učitelé mají prohlídku zdarma, další za sníženou cenu.

Sdílejte na sociálních sítích